Středa, 22 března, 2023
události
HomePodnikáníExperti věří, že rok 2022 přinese podnikatelům nové příležitosti

Experti věří, že rok 2022 přinese podnikatelům nové příležitosti

- Reklama -aktualita

Pandemie nového koronaviru přinesla omezení pohybu na hranicích i omezení mezinárodní logistiky, ale v loňském roce přišlo i určité zlepšení a nové výzvy a možnosti pro slovenské podnikatele na mezinárodním poli. Za nejvýznamnější považujeme akci Dubaj Expo 2020, uvedla v pondělí Rada slovenských exportérů. Letos podle ní přinese podnikatelům nové příležitosti.

„Během roku se obnovily i podnikatelské mise do zahraničí, ale i návštěvy zahraničních podnikatelů na Slovensku a rozjely se i opětovné formáty mezivládních komisí pro hospodářskou spolupráci,“ připomněl předseda rady Lukáš Parízek. Na rok 2022 připravuje Rada slovenských exportérů nové iniciativy pro podnikatele v oblasti propojení inovací a exportu, nové formy spolupráce s partnerskými institucemi na úrovni Visegrádské čtyřky, ale i další komunikační a networkingové aktivity. „Rok 2022 považuji za rok nových příležitostí, které budeme usilovat naplno využít ve prospěch slovenského exportéra,“ uvedl Parízek.

Rada slovenských exportérů během roku zorganizovala sérii byznys jednání za účasti ministrů a velvyslanců třetích zemí, absolvovala devět zahraničních pracovních cest a spolupracovala na přípravě deseti byznys konferencí.

Rada kromě dvou odborných publikací participovala na přípravě koncepčních dokumentů, připomínkovala plány a strategie a podílela se i na vzniku Rady vlády SR pro konkurenceschopnost a produktivitu. „Vítáme nové formáty interakce slovenských podnikatelů se státními institucemi a věříme, že to přinese nové příležitosti pro naše exportéry. Mrzí nás, že stále nemáme schválenou koncepci vnějších ekonomických vztahů, ale protože jsme participovali na její přípravě, doufám, že už bude konečně schválena začátkem letošního roku,“ dodal šéf řady exportérů.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel