Pátek, 2 června, 2023
události
HomeRady a NávodyJaderná energetika je podle Německa nebezpečná a nepovažuje ji za udržitelnou

Jaderná energetika je podle Německa nebezpečná a nepovažuje ji za udržitelnou

- Reklama -aktualita

Německá vláda se v pondělí vyjádřila, že jadernou energii považuje za nebezpečnou a nesouhlasí s návrhy Evropské unie, podle kterých by tato energie měla zůstat součástí plánů bloku na budoucnost přátelskou vůči klimatu.

Podle náčrtu plánu Evropské unie, do kterého mohla nahlédnout tisková agentura The Associated Press, jadernou energii a zemní plyn lze za určitých podmínek považovat za udržitelné z hlediska budoucích investic.

Německo směřuje k tomu, že do konce letošního roku odstaví své tři poslední jaderné reaktory a do roku 2030 přestane používat uhlí. Avšak Francie chce modernizovat stávající reaktory a vybudovat nový, aby uspokojila své budoucí energetické potřeby. Berlín hodlá ve velkém rozsahu využívat zemní plyn, dokud nebude možné jej nahradit zdroji energie, které neznečišťují životní prostředí.

„Jadernou technologii považujeme za nebezpečnou,“ řekl novinářům v Berlíně mluvčí vlády Steffen Hebestreit. Poukázal přitom, že nevyřešenou zůstává otázka, jak nakládat s radioaktivním odpadem.

Hebestreit dodal, že Německo „jednoznačně odmítá“ to, jak Evropská unie hodnotí atomovou energii. Německo nyní zvažuje své další kroky v této problematice, poznamenal.

Hebestreit konstatoval, že cílem vlády je používat zemní plyn pouze jako „přemosťovací technologii“ a do roku 2045 jej nahradit čistými alternativami.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel