Pátek, 2 června, 2023
události
HomeInvesticeKvartální výsledky: Spekulace s bitcoinem Tesle pomohly zvýšit zisky o více než...

Kvartální výsledky: Spekulace s bitcoinem Tesle pomohly zvýšit zisky o více než 100 milionů dolarů

- Reklama -aktualita

Společnost Tesla koupila „digitální aktiva“ v hodnotě 1,5 miliardy dolarů, pak je v prvním čtvrtletí prodala v hodnotě 272 milionů dolarů. Během čtvrtletí také zaznamenala „pozitivní vliv“ na ziskovost z prodeje Bitcoin ve výši 101 milionů dolarů co zaúčtovala jako snížení provozních nákladů.
Společnost Tesla v pondělí oznámila výsledky za první čtvrtletí včetně rekordního čtvrtletního čistého zisku 438 milionů dolarů na základě GAAP. Jako obvykle, tyto zisky byly podpořeny prodejem environmentálních regulačních kreditů. Ale v tomto čtvrtletí přispěly k tržbám společnosti i Bitcoin. V únoru Tesla učinila prohlášení, že nakoupila Bitcoin za 1,5 miliardy dolarů a uvedla, že možná bude pokračovat v širších investicích do kryptoměna. Jak se ukázalo, prodej Bitcoin měl „pozitivní vliv“ na ziskovost společnosti v období do 31. března 2021, sumou 101 milionů dolarů.

Ve výkazu peněžních toků společnosti za 1. čtvrtletí se píše o nákupu „digitálních aktiv“ za 1,5 miliardy dolarů, jakož io výnosech z prodeje digitálních aktiv v průběhu čtvrtletí, 272 milionech dolarů. Na jiném místě společnost tvrdí, že její ziskovosti pomohl prodej Bitcoin, který přispěl k „pozitivnímu vlivu po odečtení znehodnocení“ ve výši 101 milionů dolarů v položce „restrukturalizace a jiné“. To se projevilo jako snížení provozních nákladů o 101 milionů dolarů v prohlášení o činnosti společnosti. To naznačuje, že společnost rychle prodala část svého velkého nákupu Bitcoin se ziskem 101 milionů dolarů, protože ceny Bitcoin v průběhu čtvrtletí rostly.

Kvartální výsledky: Spekulace s Bitcoin Tesle pomohly zvýšit zisky o více než 100 milionů dolarů

„Elon a já jsme hledali, kam uložíme hotovost, která se okamžitě použita k získání výnosů. Bitcoin se ukázal jako dobré rozhodnutí, dobré místo pro vložení části naší hotovosti, která se nepoužívá na každodenní operace … a dokázali jsme z toho získat určitou návratnost, „řekl finanční ředitel Tesly Zachary Kirkhorn a dodal, že i když byli spokojeni s likviditou trhu s Bitcoin, „je naším záměrem držet se ho dlouhodobě.“ Ale kromě tohoto prohlášení nic nevysvětluje, jak se investice do kryptoměna a její používání slučují s posláním podnikání s elektrickými vozidly a skladováním energie Elona Muska. Úkolem společnosti Tesla již dlouho bylo „urychlit přechod světa na udržitelnou energii“.

„Bitcoin není zaměnitelný nebo logicky výhodný jako měna, pravděpodobně není bezpečnější pro majitele oproti hotovosti v transakcích a je neomluvitelně škodlivý pro životní prostředí,“ vysvětluje Vicki Bryanová, zakladatelka Bond Angle, která se zabývá výzkumem dluhopisů. Společnost Tesla historicky získala regulační energetické kredity kolem 1,6 miliardy dolarů, především pro vozidla s nulovými emisemi, poznamenává Bryanová pro televizi CNBC. Úvěry pomohli Tesle vykázat více než čtyři po sobě jdoucí čtvrtletí ziskovosti, čímž se kvalifikovala na zařazení do indexu s & P 500. Podle Bryanovej nákupy Bitcoin společností Tesla přidávají do účetních závěrek volatilní aktivum s omezenou transparentností, které „ukrývají jasnost klíčových operací a finančních podmínek“.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel