Pátek, 2 června, 2023
události
HomePodnikáníMSP v Bulharsku, na Slovensku, ve Slovinsku a Chorvatsku získají 1 miliardu...

MSP v Bulharsku, na Slovensku, ve Slovinsku a Chorvatsku získají 1 miliardu eur

- Reklama -aktualita

To bance umožní poskytnout jednu miliardu eur na financování pro malé a střední podniky (MSP) v Bulharsku, na Slovensku, ve Slovinsku a Chorvatsku.
Evropský investiční fond (EIF) poskytne společnosti UniCredit záruky v objemu 700 milionů eur. To bance umožní poskytnout jednu miliardu eur na financování pro malé a střední podniky (MSP) v Bulharsku, na Slovensku, ve Slovinsku a Chorvatsku. Cílem je urychlit zotavení ekonomiky z pandemie onemocnění COVID-19.

Záruky EIF poskytne Evropský záruční fond (EGF), tedy záruční nástroj v hodnotě 25 miliard eur zřízený skupinou EIB v roce 2020. Cílem je podpořit zotavení evropské ekonomiky po pandemii nového koronaviru či zachovat pracovní místa. Objem záruk podle záruční smlouvy je rozdělen tak, že v Bulharsku budou mít k dispozici 185 milionů eur, na Slovensku 310 milionů eur, ve Slovinsku 80 milionů eur a v Chorvatsku 325 milionů eur. Zbývající objem portfolia bude rozdělen mezi čtyři země v souladu se zaznamenanou poptávkou.

Členové skupiny UniCredit v těchto čtyřech zemích nabídnou malým a středním podnikům úvěry a jiné finanční produkty za výhodnějších podmínek včetně snížených úrokových sazeb, delších období odkladu, mírnějších požadavků na zajištění nebo prodloužené splatnosti. Úvěry budou dostupné pro malé a střední podniky působící v odvětvích hospodářství nejvíce zasažených pandemií a urychlí zotavení ekonomiky v daných zemích. „Partnerství EIF a skupiny UniCredit poskytne velmi potřebné financování pro malé a střední podniky ve čtyřech zemích. Naše spolupráce zachrání pracovní místa, podpoří investice a konkurenceschopnost MSP, čímž přispěje k rychlejšímu zotavení ekonomiky z krize způsobené onemocněním COVID-19. Rád bych poděkoval skupině UniCredit za jejich dlouhodobé partnerství a těším se na další spolupráci v budoucnosti,“ řekl zástupce výkonného ředitele EIF Roger Havenith.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel