Pátek, 2 června, 2023
události
HomeInvesticePodíl elektromobilů na prodeji nových aut v Norsku dosáhl dvou třetin

Podíl elektromobilů na prodeji nových aut v Norsku dosáhl dvou třetin

- Reklama -aktualita

Prodej elektrických aut v Norsku vzrostl v loňském roce o 48%. Výsledkem bylo, že téměř dva ze tří nových registrovaných automobilů byly na baterie. Americká Tesla se přitom stala nejprodávanější značkou v Norsku.

Norsko ve snaze stát se první zemí, která ukončí prodej benzinových a naftových aut do roku 2025, osvobodilo bateriová elektrická vozidla (BEV) od daní na rozdíl od aut se spalovacími motory (ICE).

Americký výrobce Tesla získal loni 11,5% podíl na norském automobilovém trhu a stal se poprvé nejprodávanější značkou v této skandinávské zemi, před německým Volkswagenem s podílem 9,4 %.

green e-car button – 3D illustration

Americká automobilka oznámila rekordní dodávky vozidel za 4. čtvrtletí 2021, které překročily odhady Wall Street, i přes globální nedostatek čipů. Přispělo k tomu zvýšení produkce v jejích závodech v Číně.

Model 3 automobilky Tesla se loni stal nejoblíbenějším modelem v Norsku před hybridním vozem Toyota RAV4, jediným automobilem mezi top 10 se spalovacím motorem, a elektrickým ID.4 od Volkswagenu na třetím místě.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel