Pátek, 2 června, 2023
události
HomePodnikáníŠpanělský sektor cestovního ruchu znovu prožívá těžké časy

Španělský sektor cestovního ruchu znovu prožívá těžké časy

- Reklama -aktualita

Španělský sektor cestovního ruchu znovu prožívá těžké časy, neboť šestá vlna pandemie nového koronaviru znovu spustila rušení rezervací v hotelích. Hlavní sezóna na Kanárských ostrovech je tak momentálně nejhorší od začátku pandemie. Jen lyžařská střediska v zemi jsou zatím „imunní“ vůči variantě omikron nového koronviru.

Pandemie tvrdě zasáhla klíčový turistický sektor ve Španělsku, který se před vypuknutím zdravotní krize podílel až 12,4 % na hrubém domácím produktu (HDP) země.

V létě 2021 díky uvolnění omezení začal tento sektor „nabírat optimismus“. Pak však přišla varianta omikron, která způsobila ve Španělsku dosud nevídanou explozi nových případů nákazy a znovu vše obrátil vzhůru nohama.

Zrušení či zpomalení rezervací a série nových omezení ve Španělsku iv dalších zemích, to vše uvedlo sektor cestovního ruchu do pohotovosti.

„Došlo ke znepokojující změně trendu,“ prohlásil José Luis Zoreda, viceprezident turistického sdružení Exceltur. „V říjnu jsme byli plní nadějí, protože jsme začínali vidět světlo na konci tunelu. Ale už o šest týdnů později jsme opět zamířili dolů a teď čekáme, jak dlouho tato situace potrvá,“ uvedl.

Ramón Estalella, generální tajemník sdružení hotelů Cehat, potvrdil, že hotely čelí rušení velkého počtu rezervací. Důvody jsou obavy z nákazy, omezení aktivit a neustálé změny pravidel ze dne na den, zvláště požadavků na vstup do země, což komplikuje příchod zahraničních turistů.

Vzhledem k tomu, že situace se stále vyvíjí, Exceltur i Cehat se domnívají, že je předčasné uvádět nějaká čísla. Odhady jiných sdružení však pomáhají nastínit alespoň přibližný obraz aktuální situace. Podle sdružení hotelů ve Valencii – Hosbec se jen 50 % turistů drží původních cestovních plánů. Toto sdružení minulý týden vypočítalo, že průměrná obsazenost během novoročního týdne bude přibližně 50 % z celkového počtu postelí.

Zdá se, že Kanárské ostrovy jsou na tom lépe s obsazeností kolem 75 %. V celkovém kontextu je však i toto číslo znepokojující vzhledem k tomu, že právě teď je na těchto ostrovech hlavní turistická sezóna. Pouze lyžařským střediskům ve Španělsku se zatím problémy vyhýbají.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel