Středa, 22 března, 2023
události
HomeRady a NávodyV neděli bylo v souvislosti s variantou omikron zrušeno více než 4000...

V neděli bylo v souvislosti s variantou omikron zrušeno více než 4000 letů

- Reklama -aktualita

V neděli (2. 1.) bylo na celém světě zrušeno více než 4000 letů, z toho přes polovinu byly lety v USA. To přispělo ke zvýšení celkového počtu zrušených letů během koncoročních svátků v důsledku nepříznivého počasí a nárůstu případů nákazy variantou omikron nového koronaviru.

Podle webové stránky FlightAware.com lety zrušené v neděli do 22:00 SEČ zahrnovaly více než 2400 příletů a odletů z nebo v rámci Spojených států amerických. Na celém světě bylo během svátečního období zrušeno více než 11.200 letů.

Mezi leteckými společnostmi s největším počtem zrušených letů byly SkyWest s 510 a SouthWest se 419 zrušenými lety, ukázaly údaje FlightAware.

Vánoční a novoroční svátky jsou obvykle vrcholným obdobím pro zimní leteckou dopravu. Ale rychlé rozšíření vysokopřenosné varianty omikron vedlo k prudkému nárůstu infekcí, v důsledku čehož se piloti a palubní personál ocitli v karanténě. To přinutilo letecké společnosti zrušit lety.

Omikron přinesl rekordní počty nových případů nákazy a omezil novoroční oslavy v mnoha částech světa.

Nárůst počtu infikovaných v USA způsobil, že některé firmy změnily původní plány a ustoupily od zvýšení počtu zaměstnanců v kancelářích od tohoto pondělí. Americké úřady zaregistrovaly v sobotu (1. 1.) nejméně 346.869 nových případů nákazy.

Palubní personál, piloti a pomocný personál amerických aerolinek se zdráhali během svátků pracovat přesčas navzdory nabízeným velkým finančním pobídkám. Mnozí se obávali, že se nakazí a nelíbila se jim ani perspektiva problémů s neposlušnými cestujícími, uvedli některé odborové svazy zastupující zaměstnance leteckých společností.

V měsících před svátky se letecké společnosti snažily zajistit dostatek personálu poté, co zhruba za 18 měsíců od vypuknutí pandemie v březnu 2020 propustily tisíce lidí, jelikož cestovní omezení spojená s koronavirem otřásla tímto odvětvím.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel