Středa, 22 března, 2023
události
HomeRady a NávodyZeman stále nekouří a nepije alkohol, prozradil jeho mluvčí

Zeman stále nekouří a nepije alkohol, prozradil jeho mluvčí

- Reklama -aktualita

Český prezident Miloš Zeman se i na Silvestra vyhnul alkoholu a cigaretám. V pořadu Benešovský Impuls to v pondělí řekl jeho mluvčí Jiří Ovčáček, informuje zpravodajský portál iDNES.cz.

Zeman podle Ovčáčka nový rok přivítal klidně a 31. prosince se v Lánech nekonaly žádné bujaré oslavy.

„Ani jedna cigareta, nic takového. Pan prezident to velmi dobře zvládá. Dodržuje doporučení lékařů. Na zámku v Lánech tráví čas pracovní i soukromý,“ popsal mluvčí pro Rádio Impuls s tím, že tamní prostředí umožňuje prezidentovi dobrou rekonvalescenci po pobytu v nemocnici a zároveň zvládá plnit všechny své ústavní povinnosti.

Hlava státu má podle něj v těchto dnech konečně i více času na odpočinek při dobré knize.

Zemanova pracovní agenda bude podle Ovčáčka v novém roce klidnější, a to i proto, že už nemá v plánu absolvovat zahraniční cesty a se státníky bude jednat v Česku.

Smoking cigarette isolated on white background

V posledním roce jeho prezidentské funkce má v plánu zejména pravidelná měsíční setkání s premiérem Petrem Fialem a rád by prý dohnal i resty, spojené s protipandemickými opatřeními či jeho zdravotními komplikacemi.

To se týká zejména zrušení ceremoniálů předávání státních vyznamenání v uplynulých dvou letech. Nový termín odložených slavností by měly být stanoveny v prvním čtvrtletí letošního roku.

- Reklama -podnikatel
- Reklama -PR články
Must Read
- Reklama -PR články
Related News
- Advertisement -podnikatel